چهارمین جشنواره عکس شعله

ـــــــــــــــــ

1395.jpg

علم احتراق یکی از به روزترین و تاثیرگذارترین شاخه های دانش بشری است. در تمامی شاخه های علوم، ساده سازی و قابل فهم نمودن مضامین پیچیده علمی از مهم ترین اهداف است. برای نیل به این هدف ابزارهای متعددی موجود می باشد که یکی از آن ها جشنواره های علمی- هنری است. علم احتراق نیز که از این قاعده مستثنی نیست، سال هاست که موضوع جشنواره های هنری در سراسر دنیا بوده است.

همانطور که از عنوان این جشنواره پیداست، تنها به جنبه های هنری پرداخته نمی شود بلکه می توان گفت هنر به منزله ابزاری برای جذب مخاطبین به مقوله احتراق است. ما نیز بر آن شدیم تا همگام با این حرکت پرشور ملی در جهت اعتلای دانش بومی، بخشی کوچک از این گام بلند بوده و در بالفعل نمودن توان بالقوه تفکر ایرانی سهیم باشیم. پس از برگزاری دوره های پیشین جشنواره عکس شعله که با استقبال علاقه مندان به این حوزه مواجه شد، انجمن احتراق ایران چهارمین دوره این جشنواره را همزمان با نشست سالیانه خود در تاریخ 27 بهمن ماه 1395 برگزار کرد.

 

 

اسامی برگزیدگان به شرح زیر است:

نفر اول: خوداشتعالی قطره کروسین در محیطی با دمای  600درجه سانتیگراد و فشارهای مختلف. (دکتر حجت قاسمی، عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران)

نفر دوم: تشکیل شعله در لوله ی شیشه ای (Smithells tube) (سید علی حسینی پویا، دانشجوی کارشناسی هوافضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر)

نفر دوم: افزایش محدوده پایداری شعله جت توسط جرقه (مسعود عیدی عطارزاده،دانشجوی دوره دکترا آزمایشگاه احتراق و توربولانس دانشگاه صنعتی امیرکبیر)

نفر سوم: مشعل‌های کوره عملیات حرارتی (مجتبی عادلی کودهی، شرکت شعله‌صنعت)

۱۳۹۵/۱۱/۲۷

۱۳۹۵/۱۱/۲۷

جشنواره عکس شعله

اطلاعات رویداد

تاریخ شروع: ۱۳۹۵/۱۱/۲۷

تاریخ پایان: ۱۳۹۵/۱۱/۲۷

تهران، دانشگاه تربيت مدرس

رایگان